Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

APEL POLEGŁYCH

Utworzono dnia 24.09.2019

"Do Was zwracam się potomni! Bohaterów, którzy do końca pozostali wierni Ojczyźnie – nie zapomnijcie. Niech Ich postacie
i bohaterskie czyny utrwalone w historii i naszej świadomości będą dla nas wzorem miłości do Polski.
Ofiara Ich krwi i życia nie była daremna. Dziś w pełni możemy realizować Ich testament zawierający się w haśle
„Bóg, Honor, Ojczyzna”.
Chwała Bohaterom! Cześć ich Pamięci!
W niedzielę 22 września mieszkańcy gminy Szastarka uczcili pamięć żołnierzy września 1939 r. W kościele parafialnym w Polichnie odprawiona została uroczysta
Msza św. w intencji poległych. Następnie wszyscy obecni mogli wysłuchać krótkiego koncertu pieśni patriotycznych połączonego z prezentacją multimedialną nawiązującą do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po Mszy św. wszyscy w uroczystym pochodzie udali się na cmentarz gdzie przy Grobie Nieznanego Żołnierza odbyła się dalsza część uroczystości.
W apelu udział wzięli – Poseł na Sejm RP Jerzy Bielecki, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Anna Baluch, Radny Powiatu Kraśnickiego Bogdan Zuń, Wójt Gminy Szastarka Artur Jaskowski, Radni Rady Gminy Szastarka na czele z Przewodniczącym Michałem Kosikowskim. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie szkół z terenu Gminy Szastarka, druhowie strażacy z OSP Polichna, Dyrektor GCK w Polichnie Ewa Białoń oraz Grupa Rekonstrukcyjno-Historyczna im.płk T. Zieleniewskiego pod dowództwem Piotra Groszka oraz Mirosława Wielgusa.
Uroczystość uświetniła orkiestra dęta Gminnego Centrum Kultury w Polichnie.
Organizatorzy składają podziękowanie wszystkim pocztom sztandarowym, delegacjom szkół, organizacji i instytucji.
Na zakończenie Wójt podziękował wszystkim za udział i godne uczestnictwo w tej uroczystości patriotyczno – religijnej, po czym wszyscy obecni na cmentarzu zostali zaproszeni do GCK w Polichnie na prawdziwą wojskową grochówkę przygotowaną przez Panie ze stołówki Szkoły w Polichnie.

GALERIE:

GALERIA 2

GALERIA 2

GALERIA

GALERIA

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny