MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

Utworzono dnia 24.04.2019

Znane z Pisma Świętego sceny związane z życiem Jezusa , Jego męką i ukrzyżowaniem - to wszystko złożyło się na treść Misterium Męki Pańskiej, które ponownie odbyło się w kościele parafialnym w Polichnie, Błażku oraz Szastarce. Nie zabrakło oczywiście scen związanych z ostatnią wieczerzą, modlitwą Jezusa w ogrójcu, Jego pojmaniem i uwięzieniem oraz skazaniem Go na śmierć przez Piłata. Było biczowanie i droga na Golgotę, a na koniec - ukrzyżowanie.
Miesterium, jak zwykle, było przygotowane z wielką starannością oraz wielkim poświęceniem młodzieży, która - mimo niskiej temperatury dzielnie ćwiczyła swoje role w rożnych kościołach.Najtrudniejszą rolę do odegrania miał oczywiście chłopak, który wcielił się w postać Jezusa.W tym roku był to Gabriel Kosidło.W przygotowanie misterium włączyła się młodzież ucząca się w Szkole Podstawowej oraz Gimnazjum w Polichnie.
Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie, za ciepłe słowa i obecność. Szczególnie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do pomocy i sprawili, że po raz drugi Misterium Męki Pańskiej mogło się odbyć.Przygotowaniem oprawy muzycznej i nagłośnienia zajęła się p. Weronika Pietura i p. Ewa Zarzeczna .Efekty specjalne i oświetlenie Krzysiek Mazur.Nie zabrakło pięknych strojów, pięknej dekoracji, wspaniałego śpiewu Kapeli Kalina-Folk .Nad całokształtem przedstawienia czuwała dyrektor Gminne Centrum Kultury Polichna Ewa Białoń.
Szczególne podziękowania kierujemy do Księdza Kanonika Krzysztofa Piskorskiego za wsparcie duchowe oraz merytoryczne podczas przygotowań i występów.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za obecność podczas tegorocznego Misterium Męki Pańskiej.
Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i osobom zaangażowanym.Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie, za ciepłe słowa i obecność. Szczególnie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do pomocy i sprawili, że Misterium Męki Pańskiej mogło się odbyć.
Foto. #fotowojtaszek Magdalena Wojtaszek

Utworzono dnia 24.04.2019, 14:10